4 Niedziela Adwentu – 24 XII 2017

1. Dziś swoje imieniny obchodzi nasz Abp. Adam Szal, natomiast w naszej Wspólnocie o. Noe Faruga. Pamiętajmy w modlitwach o drogich solenizantach polecając ich Bogu Miłosiernemu, który jest Dawcą wszelkiego błogosławieństwa.

2. Jutro Uroczystość Narodzenia Pańskiego, a we wtorek Święto św. Szczepana. Msze św. w porządku niedzielnym w kościele. Natomiast od środy do soboty msze będą w Sali Rycerskiej.

3. W środę nie będzie adoracji Najświętszego sakramentu.

4. Od czwartku 28 grudnia rozpoczniemy parafialną wizytę duszpasterską, zwaną kolędą – która potrwa do wtorku, 2 stycznia. Szczegóły wizyty w gablocie ogłoszeń, na furcie, w naszej gazecie parafialnej NA KARMEL oraz na stronie internetowej. Msza św. dziękczynna za parafian będzie sprawowana w niedzielę 7 stycznia o godz. 11.30.

5. W piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

6. W przyszłą niedzielę w Święto Św. Rodziny czeka nas kilka ważnych wydarzeń:

  • O godz. 10.00 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz indywidualne błogosławieństwo dla małżonków.
  • O godz. 11.30 rozesłanie kolędników misyjnych na teren naszej parafii.
  • Po mszy św. o 17.00 nabożeństwo dziękczynno – błagalne na zakończenie roku.
  • O godz. 24.00 Eucharystia na rozpoczęcie Nowego 2018 Roku.

7. Trwają już zapisy na Seminarium Odnowy Wiary pt. Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym, które rozpoczniemy w niedzielę  21 stycznia 2018 roku o godzinie 17.00 w Sali Rycerskiej. Zapisy na furcie i zakrystii lub bezpośrednio we wspólnocie KREMu w poniedziałek przed lub po spotkaniu modlitewnym.

8. Od 21 stycznia 2018 r. rozpoczynamy w naszym kościele cykl modlitw za polskich emigrantów przez wstawiennictwo św. Rafał Kalinowskiego. W każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 10.00 będzie tzw. msza św. zbiorowa w intencji emigrantów, ich rodzin oraz zmarłych na obczyźnie. Będzie to jedna intencja mszalna, do której będzie można włączyć osobiste prośby za naszych bliskich przebywających za granicą. Prośby te będą odczytywane przed Eucharystią, natomiast przed błogosławieństwem końcowym będzie odmawiana krótka modlitwa za emigrantów. Prośby, które zostaną włączone do mszy św. zbiorowej można zapisywać w zakrystii i na furcie oraz złożyć dobrowolną ofiarę. Pierwszej Eucharystii 21 stycznia będzie przewodniczył Ks. Abp. Adam Szal. Serdecznie zapraszamy.

9. Pragniemy również serdecznie podziękować osobom, które przez ostatnie miesiące zaangażowały się w sprzątanie kościoła. Prace remontowe w kościele będą jeszcze trwały w styczniu, mamy nadzieję, że nie dłużej, ale wciąż prosimy o Waszą pomoc i wyrozumiałość. Niech Wam Bóg wynagrodzi za Wasz trud i poświęcenie mimo prac, które przecież macie u siebie w domach.