8 Niedziela Zwykła – 3 III 2019

1. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. w porządku powszednim w kościele. Tego dnia nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu oraz spowiedzi o godz. 15.00. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia) oraz ilościowy (wszystkich wiernych, którzy ukończyli 18. rok życia, a nie rozpoczęli 60.).

2. Tylko w środę msze św. będą odprawiane w kościele, w pozostałe dni nabożeństwa będą odprawiane w Sali Rycerskiej.

3. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do na Drogi Krzyżowe w piątki na godz. 17.30 oraz na nabożeństwa Gorzkich Żali w niedziele na godz. 16.00.

4. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 11.30 spotkanie młodzieży z klas VIII i III gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

5. Dyrektor Przedszkola nr 9 przy ul. Słowackiego w Przemyślu zaprasza do zapisywania dzieci na nowy rok szkolny w dniach od 1 do 22 marca.

6. W tym roku mija 350 lat od założenia Bractwa św. Józefa przy naszym kościele w Przemyślu. Z tej racji już dzisiaj zapraszamy na rekolekcje parafialne, które poprzedzą tą uroczystość. Rekolekcje rozpoczniemy 22 marca, poprowadzi je o. Jakub Mentel OFM z Pińczowa. Natomiast 24 marca o godz. 10.00 odbędzie się uroczysta Msza św. Jubileuszowa Bractwa, której przewodniczyć będzie Prowincjał Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych O. Tadeusz Florek. Podczas Eucharystii nastąpi poświęcenie sztandaru Bractwa, ufundowanego przez Bractwo św. Józefa.