Media

Słowo Boże na dziś

Dziękujemy

Ogłoszenia Duszpasterskie

  VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 Przemyśl 21 V 2017

W sobotę 27go maja po wieczornej Eucharystii, Świecki Zakon Karmelitański zaprasza do wspólnej modlitwy przez uczestnictwo w Drodze Światła.

W przyszłą, ostatnią niedzielę miesiąca obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chcemy również zmienić formę mszy św. o godz. 10ej: będzie to msza w j. polskim, natomiast części stałe mszy będą śpiewane w j. łacińskim przez chór Pana Czesława.

Również w przyszłą niedzielę KREM zaprasza na wieczorną Eucharystię, a po niej na modlitwę uzdrowienia.

Na furcie klasztornej jest do nabycia książka pt. Bóg i moja dusza, św. Brata Rafaela, trapisty. Tłumaczką tej książki jest nasza siostra Justyna, karmelitanka bosa. Cena książki 14 zł.

Parafia pw. Świętej Trójcy w Przemyślu organizuje pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem na centralne obchody w Polsce Jubileuszu 100. Rocznicy Objawień Fatimskich. Wyjazd 6 czerwca o godz. 7.00. Powrót w nocy. Posiłki we własnym zakresie. Koszt 80 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej Świętej Trójcy do wyczerpania miejsc.

Jako wspólnota Karmelitów Bosych jesteśmy wdzięczni Bogu, za tak wiele osób gromadzących się przy naszym kościele w wielu wspaniałych grupach duszpasterskich. Dlatego chcąc wyciszyć pewne niepokoje, które się ostatnio pojawiały przypominamy, że każdy chrześcijanin może uczestniczyć w wielu grupach duszpasterskich i nie ma co do tego żadnych zakazów. Można chodzić na każde otwarte spotkanie, czy ktoś jest z tego, czy innego bractwa, bądź wspólnoty modlitewnej. Ale istnieje również konieczność, by w każdej takiej grupie był „trzon” osób szczególnie oddany tej konkretnej grupie. I jest rzeczą normalną, że wtedy większość sił i czasu poświęca tej grupie. Jest niemożliwe by zaangażować się na całego w kilka inicjatyw. Tak funkcjonują wszystkie dobrze rozwijające się grupy, czy to świeckie, czy religijne. Nie ma w takiej strukturze nic złego. Stąd nasza ogromna prośba o wyrozumiałość i wzajemne poszanowanie.