Media

Słowo Boże na dziś

Dziękujemy

Ogłoszenia Duszpasterskie

  XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 Przemyśl 10 IX 2017

W środę  nie będzie adoracji i spowiedzi od 15ej.

W czwartek 14 września nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 19.00. Rozpoczęcie przy Archikatedrze i przejście ul. Zamkową, św. Królowej Jadwigi, alejkami Parku Miejskiego na Wzgórze Trzech Krzyży

Spotkanie Akcji Katolickiej w sobotę 16go września po wieczornej mszy św.

W przyszłą niedzielę 17go września po mszy św. o 11.30 spotkanie organizacyjne młodzieży z klas 6 i 7 przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

Prezydent Miasta Przemyśla, Dowództwo Garnizonu Przemyśl i Związek Sybiraków Oddział w Przemyślu zapraszają Mieszkańców Miasta do udziału w uroczystościach z okazji 78 rocznicy napaści Związku Sowieckiego na Polskę i Dnia Sybiraka. 17 września w naszym karmelitańskim kościele o godz.10.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji ofiar sowieckiej agresji oraz zmarłych i żyjących Sybiraków. Bezpośrednio po Mszy Świętej nastąpi przemarsz ulicami miasta do Pomnika poświęconego zesłańcom Sybiru i ofiarom Katynia, gdzie odbędzie się uroczystość patriotyczna.

Dnia 22 września odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, której celem jest wsparcie zakupu sprzętu ratującego życie dzieci w krajach, gdzie pracują polscy misjonarze. Sprzęt można będzie zwozić 22 września od godz. 9ej do 14ej na podwórze przy kancelarii katedralnej. Będą tam miejsca zarezerwowane dla naszych parafian, dzięki życzliwości ks. dziekana Mieczysława.

Zachęcamy do włączenia się w modlitwę różańcową. W naszym Kościele mamy cztery Róże różańcowe, które potrzebują wsparcia i nowych osób, które podjęłyby dzieło modlitwy. Wszystkich chętnych zapraszamy po mszy do zakrystii, gdzie będzie można się zapisać na listę, a w I niedzielę miesiąca o 9.30 zostaną przyjęte do Róż różańcowych.

  XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 Przemyśl 17 IX 2017

W poniedziałek Święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, a w czwartek św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

W piątek 22 września odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, której celem jest wsparcie zakupu urządzeń ratujących życie dzieci w krajach, gdzie pracują polscy misjonarze. Sprzęt będzie można zwozić od godz. 9ej do 14ej na podwórze przy kancelarii katedralnej. Będą tam miejsca zarezerwowane dla naszych parafian, dzięki życzliwości ks. dziekana Mieczysława.

W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 msza św. z udziałem Chóru parafialnego. Po mszy o godz. 11.30 spotkanie młodzieży z klas III gimnazjum przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Natomiast o 17.00 Eucharystia z modlitwą o uzdrowienie prowadzoną przez KREM.

Już dziś zapraszamy na Triduum  przed Świętem św. Teresy od Dzieciątka Jezus, które rozpoczniemy w czwartek 28 września. Natomiast w sobotę 30 września – z racji tego, że Święto przypada w niedzielę – będzie uroczysta msza św. o godz. 18.00 i tzw. Deszcz Róż – czuwanie. Prosimy o przyniesienie zaadresowanych kopert z naklejonymi znaczkami.

W czasie Triduum będzie kiermasz książek, a zebrane pieniądze przeznaczymy na wkład własny do dotacji, jaką otrzymamy na remont instalacji elektrycznej w naszym kościele. Przepraszamy za utrudnienia, które będą w czasie remontu.

Wszystkich chętnych, którzy chcą włączyć się w modlitwę różańcową zapraszamy po mszy do zakrystii, gdzie będzie można się zapisać na listę nowych członków Róż różańcowych, a 7 października w święto NMP Różańcowej będzie odnowienie przyrzeczeń.

23-24 września XXXIII Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw  i Rodzin na Jasną Górę. Szczegóły na plakatach.

W zakrystii jest do nabycia Kalendarz rolnika na rok 2018 w cenie 25 zł.

  XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 Przemyśl 24 IX 2017

Zapraszamy na Triduum  przed Świętem św. Teresy od Dzieciątka Jezus, które rozpoczniemy w czwartek 28 września. Natomiast w sobotę 30 września, z racji tego, że Święto przypada w niedzielę, będzie uroczysta msza św. o godz. 18.00 i tzw. Deszcz Róż – czuwanie. Prosimy o przyniesienie zaadresowanych kopert z naklejonymi znaczkami.

W czasie Triduum będzie kiermasz książek, a zebrane pieniądze przeznaczymy na wkład własny do dotacji, jaką otrzymamy na remont instalacji elektrycznej w naszym kościele. Przepraszamy za utrudnienia, które będą w czasie remontu.

W piątek Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

W sobotę 7go października Święto NMP Różańcowej. Po mszy św. o godz. 18.00 odnowienie przyrzeczeń Róż różańcowych przed obrazem Matki Bożej.

Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy modlitwę różańcową w naszym kościele. Nabożeństwa w dni powszednie o 17.30, a w niedzielę o 16.30. Serdecznie zapraszamy. Z tej racji, wyjątkowo Zmiana tajemnic różańcowych będzie o 16.30!!!

Również w przyszłą niedzielę 1 października, spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. po mszy św. o godz. 11.30. Wtedy też dzieci otrzymają różańce od swoich rodziców.

W zakrystii jest do nabycia Kalendarz rolnika na rok 2018 w cenie 25 zł.