Media

Słowo Boże na dziś

Dziękujemy

Piwnica Duchowa

Piękny wygląd, dobra akustyka i niepowtarzalna atmosfera odnowionych piwnic karmelitańskich zainspirowała nas, aby otworzyć ich podwoje dla szerszego grona mając na uwadze cele religijne, kulturalne, artystyczne i rozrywkowe.

W styczniu 2009 r. wieczorkiem poetyckim o. Bartłomieja Kucharskiego (karmelity bosego z Krakowa) zainaugurowaliśmy życie i działalność Piwnicy Duchowej. Od tej pory staramy się raz na miesiąc, raz na dwa miesiące (pomijając miesiące letnie) zapraszać osobę z ciekawym tematem, prezentacją, wydarzeniem, by ubogaciła nas tym dobrem, podzieliła się swoim doświadczeniem, czy też talentem bądź pasją.

Przewinęło się zatem przez Piwnicę wiele tematów i osób: kilka poetyckich inspiracji (M. Olbromski, W. Bigaj), tematy biblijne (U. Szwarc, D. Piekarz), aktualności i jubileusze (R. Siwiec, o. Makary Demeski), muzykowanie (A. Pilch, o. M. Wójtowicz), tańce izraelskie i integracyjne (KLANZA), usłyszeliśmy o Świadkach Jehowy i o misji pokojowej na Bałkanach, poznaliśmy działalność Hospicjum CORDIS i wiele jeszcze przed nami. Wyglądamy ciekawych pomysłów, osób i tematów na najbliższe miesiące i lata. Zapraszamy też do wzięcia w nich udziału.

 

 

Archiwalne plakaty