9 Niedziela Zwykła – 3 VI 2018

1. Od poniedziałku 4 czerwca w Parafii pw. św. Józefa w Przemyślu u Salezjanów, rozpoczną się Katechezy Przedmałżeńskie. Będą odbywały się przez 3 tygodnie w poniedziałki, środy i piątki, o godz. 19.00, w salkach pod kościołem.

2. W środę Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź w naszym kościele od godz. 15.00.

3. Z racji oktawy Bożego Ciała litania ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie śpiewana w trakcie procesji po mszy św. o godz. 18ej. Na zakończenie oktawy 7 czerwca zapraszamy do udziału w procesji po naszej parafii, po mszy św. o godz. 18.00. Przejdziemy ulicami: Karmelicką, Tatarską, ks. J. Popiełuszki, bpa J. Pelczara, Basztową, Komisji Edukacji Narodowej, Władycze i Karmelicką. Bardzo prosimy o udekorowanie okien na trasie procesji oraz przygotowanie 4 ołtarzy.

4. Po procesji rozprowadzane będą przez ss. Michalitki tzw. chlebki dobroci. Przy tej okazji możemy złożyć dowolny datek jako dar dobroci, który pomoże zorganizować wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży, którymi opiekują się siostry.

5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po mszy o godz. 18ej procesja eucharystyczna.  W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Kancelaria parafialna tego dnia będzie nieczynna.

6. W sobotę 9-go czerwca po wieczornej Eucharystii zapraszamy na spotkanie wszystkich związanych z naszymi grupami duszpasterskimi wraz z osobami, które łączą się z nami w modlitwach w III-e niedziele miesiąca za Polaków na emigracji, na spotkanie rekreacyjne w naszym ogrodzie.

7. W dniach 15-16 czerwca zapraszamy na Weekend Ewangelizacyjny pt.: „PRZEBACZENIE – Boskie lekarstwo”. Codziennie o 18.00 Eucharystia, a po niej konferencja, adoracja, modlitwa przebaczenia i modlitwa wstawiennicza. Konferencje głosi Krystyna Sobczyk ze wspólnoty Nowe Jeruzalem przy parafii Św. Katarzyny w Krakowie. Całość organizuje Karmelitański Ruch Ewangelizacyjno Modlitewny.

8. Prezydent Miasta Przemyśla zaprasza mieszkańców Miasta Przemyśla na spotkania informacyjne poświęcone przygotowywanemu przez Gminę Miejską Przemyśl projektowi pt. „Ekologiczny Przemyśl – wymieniamy źródła ciepła”. Projekt skierowany będzie do osób fizycznych, wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni mieszkaniowych. Zgodnie z założeniami naboru wniosków właściciele nieruchomości z terenu Gminy Miejskiej Przemyśl będą mogli otrzymać dofinansowanie wysokości do 85% m.in. do wymiany kotłów c.o. lub przyłączenia budynku do sieci ciepłowniczej. Spotkania informacyjne dla zainteresowanych mieszkańców Miasta Przemyśla odbędą się o godz. 17.30 w dniach 4, 6 i 8 czerwca 2018 r. w sali audiowizualnej w budynku Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej.