Niedziela Palmowa – 5 IV 2020

1. Przypominamy, że zgodnie z Rozporządzenie Pana Premiera w kościołach na liturgii może się gromadzić jedynie 5 osób. Prosimy to respektować i pilnować. Pierwszeństwo na mszy mają osoby, które zamówiły intencję.

2. Zachęcamy do tego, by w najbliższym czasie skorzystać ze spowiedzi przedświątecznej. Spowiedź w naszym kościele codziennie rano podczas mszy, oraz wieczorem od godz. 17.00. Dodatkowo można w ciągu dnia zadzwonić i umówić się na spowiedź lub podejść w godzinach otwarcia furty i wyspowiadać się w Kaplicy Rycerskiej. Spowiedź będzie tylko do Wielkiej Środy.

3. W Wielki Czwartek zgodnie z zarządzeniem naszego Arcybiskupa msza Wieczerzy Pańskiej będzie bez udziału wiernych. Przez całe Triduum oraz w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu obowiązuje zarządzenie, które dopuszcza do obecności w kościele jedynie 5 osób!

4. W Wielki Piątek liturgia na cześć Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00. Adoracji Krzyża nie będzie. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Rafała do godz. 20.00.

5. W Wielką Sobotę możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu przez cały dzień. Nie będzie święcenia pokarmów. Wigilię Paschalną rozpoczniemy o godz. 18.00. w kościele bez procesji z Paschałem. Jeszcze raz przypominamy, że w liturgii może uczestniczyć jedynie 5 osób.

6. W Niedzielę Zmartwychwstania msza bez procesji rezurekcyjnej o godz. 6.00. Pozostałe msze o 10.00, 11.30 i 17.00. Nie wiem jeszcze ile osób będzie mogło uczestniczyć w niedzielnych mszach. Wszystko zależy od decyzji Władz państwowych i naszego Arcybiskupa.