XV Niedziela Zwykła – 12 VII 2020

1. Kontynuujemy nowennę przed Uroczystością Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, Patronki naszego zakonu. Zapraszamy codziennie na godzinki ku czci Matki Bożej śpiewane pół godziny przed wieczorną mszą św.

  • Po mszy nabożeństwo z odczytywaniem próśb i podziękowań do Maryi Królowej Karmelu.
  • Każdego dnia po nabożeństwie będzie można przyjąć szkaplerz karmelitański.
  • Składka zbierana w czasie nowenny będzie przeznaczona na prace remontowe prowadzone w naszym kościele i klasztorze. Za wszelkie wsparcie bardzo dziękujemy.

2. W samą Uroczystość 16 lipca msze św. o godz. 7.00, 11.30 oraz suma odpustowa o godz. 18.00, której przewodniczył będzie ks. bp Krzysztof Chudzio.

3. W przyszłą niedzielę w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa po każdej mszy św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Ofiary zebrane po mszy św. będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy. O godz. 10.00 msza św. oraz modlitwy za wstawiennictwem św. Rafała Kalinowskiego w intencji Polaków na emigracji, ich rodzin oraz za zmarłych na obczyźnie. Intencje można składać w zakrystii oraz na furcie.

4. Dziękujemy Akcji Katolickiej działającej przy naszej parafii, która dnia 3 lipca o godz. 3.30 w imieniu nas wszystkich modliła się w II Archidiecezjalnej Sztafecie Różańcowej wspierającej pątników pielgrzymujących na Jasną Górę.

5. W zakrystii jest do nabycia: Głos Karmelu, Gość Niedzielny oraz nasza gazetka parafialna Na Karmel.