29 Niedziela Zwykła – 22 X 2017

W związku z trwającymi pracami remontowymi instalacji elektrycznej w kościele oraz niemożliwością codziennego sprzątania kościoła, musimy przeorganizować porządek mszy św. Od poniedziałku do sobotniej porannej mszy św. kościół byłby zamknięty, a Liturgia odbywałaby się w Sali Rycerskiej przy furcie klasztornej. Wieczorna msza św. w sobotę i cała niedziela Liturgia byłaby już w kościele. Stąd też nasza ogromna prośba do osób, które byłby w stanie wesprzeć nasze grupy duszpasterskie przy sprzątaniu kościoła w każdą sobotę o godz. 9.00. Liczymy na Waszą wyrozumiałość i cierpliwość na czas remontów, które potrwają do Świąt Bożego Narodzenia, ale najgorszy jest ten obecny czas prac, gdy najwięcej kurzu osiada na ławkach w kościele.

Modlitwa różańcowa w Sali Rycerskiej w dni powszednie o 17.30 do piątku, w sobotę o 17.30 w kościele i w niedzielę o 16.30 w kościele.

Kartki z Wypominkami można składać do zakrystii oraz na furtę klasztorną. W listopadzie w intencji naszych bliskich zmarłych będzie modlić się codziennie na Różańcu przed wieczorną Eucharystią, w czasie której będziemy polecać ich Miłosiernemu Bogu.

W przyszłą niedzielę o 10.00 msza z udziałem chóru parafialnego. Natomiast o godz. 11.30 Karmelitański Ruch Ewangelizacyjno-Modlitewny serdecznie zaprasza wszystkich swoich sympatyków i byłych członków do udziału w jubileuszu 25-lecia KREM-u. Tego dnia nie będzie modlitwy o uzdrowienie po wieczornej mszy św.

Również w przyszłą niedzielę, odbędzie się uroczysty Korowód i Bal Wszystkich Świętych. Radosne spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.30 w Kościele Ojców Franciszkanów, następnie przejście w barwnym korowodzie na Plac Niepodległości i wielki Bal (do godz. 15.00). Koniecznie trzeba się przyodziać w atrybuty swojego patrona lub innego wybranego – ulubionego świętego.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, w tym nowego numer Głosu Karmelu, który jest do nabycia w zakrystii.