Zesłanie Ducha Świętego – 31 V 2020

1. Zgodnie z nowymi rozporządzeniami nie ma już limitu osób w czasie liturgii. W dalszym ciągu prosimy o zachowania bezpiecznej odległości między sobą w kościele oraz podczas podchodzenia do komunii św. i spowiedzi, a także przypominamy o konieczności zasłaniania nosa i ust, także w czasie spowiedzi.

2. Od niedzieli 7 czerwca włącznie zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych.  Katechizmu Kościoła Katolickiego (nr 2181) przypomina, że wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki.

3. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie na godz. 17.30 oraz w niedziele na 16.30.

4. Jutro święto NMP Matki Kościoła, a w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, porządek mszy św. powszedni.

5. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź w naszym kościele od godz. 15.00.

6. W piątek wyjście do chorych o godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie osób

7. W przyszłą niedzielę w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej o godz. 9.30 Zmiana Tajemnic Różańcowych. Tego dnia kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.

8. W zakrystii jest do nabycia: Głos Karmelu, Gość Niedzielny oraz nowy numer Na Karmel.